Podsumowanie konferencji „Bądź świadomym przedsiębiorcą”

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy:

18.11.2016 r. , w kompleksie hotelowym Borowianka, odbyła się pierwsza w Ostrowie Wielkopolskim konferencja dla przedsiębiorców

„Bądź świadomym przedsiębiorcą”

To była ogromna dawka wiedzy merytorycznej w dużym, ale spójnym przekroju tematycznym i bliskim każdemu przedsiębiorcy.

Uczestnikami byli przedsiębiorcy i osoby zarządzające przedsiębiorstwami, dla których własny rozwój i rozwój firm jest rzeczą bardzo ważną. Tylko mając świadomość nieustannych zmian i konieczności dostosowywania się do nich,  jesteśmy w stanie być na fali.

Konferencja odbyła się pod  Honorowym Patronatem:
Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek,
Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego
Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego

Na tej konferencji w zrozumiały i przystępny sposób, a przede wszystkim, na praktycznych przykładach omawialiśmy  tematykę:

  • Zagrożeń w firmie wynikające z braku kontroli i nadzoru,
  • Prawa pracy dla przedsiębiorcy,
  • Tak ważnego dzisiaj, wizerunku firmy w Internecie.

Mówiliśmy także:

  • Jak budować MARKĘ firmy i jak bardzo ważnym fundamentem jesteś TY,
  • O ochronie znaku towarowego, nazwy firmy – jak wiele warte jest to co budujesz i jak łatwo to stracić,  
  • Jak znaleźć idealnego pracownika? Jakiego szukasz pracownika? Jak pracodawca powinieneś przygotować się do procesu rekrutacji, jak go przeprowadzić, aby nie tylko wybór był najlepszy, ale i oprawa spotkania u wszystkich kandydatów zostawiła miłe wspomnienie.

Prelegentami podczas wydarzenia byli specjaliści z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic oraz zaproszeni goście – eksperci i praktycy w swojej dziedzinie, znani na terenie całego kraju.

Aldona Talaga – Działocha – Doradca i konsultant biznesowy, audytor wewnętrzny firm, Financial Interior Menager. Właścicielka biura rachunkowo – prawnego Consallex,

Martyna Lipke-Gawronek – Radca prawny, właścicielka kancelarii prawnej. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, doradza firmom z sektora elektronicznego i transportowego, w szczególności w zakresie prawa nowych technologii, autorskiego, IT oraz przekształceń podmiotowych.

Iwona Hartwig – doradca firm w zakresie e-wizerunku w sieci. Tworzy i pozycjonuje strony internetowe oraz sklepy internetowe. Przygotowuje graficzne materiały reklamowe.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia były:

Projekt konferencji „Bądź świadomym przedsiębiorcą” to pierwszy, autorski projekt Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy sponsorom wydarzenia,

za wsparcie finansowe. Kilka fantastycznych firm, dla których idea którą głosimy jest bardzo bliska i z przyjemnością utożsamiają się z lokalnymi inicjatywami przedsiębiorczości.

ATROM Sp. z o.o. Sp. kom.,
PPHU KOTŁOSPAW S.C.,
PERFEKT Aneta Kulikowska,
Esencja Urody Agnieszka Szymczak,
OCWP  Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości,
Bank Zachodni WBK.

Dziękujemy również partnerom naszego spotkania, a byli to:

Kashmir Spa – Daria Bąk,
Duże Centrum Kwiatowe Wioletta Janina Maślińska,
Foto Przemo – Przemysław Sójka.

Ogromne podziękowania dla Pana Starosty Pawła Rajskiego, za wsparcie, zaufanie i wiarę w nasze przedsięwzięcie i za obecność – mimo licznych obowiązków tego dnia.

Dziękujemy Pani Prezydent Beacie Klimek za zaufanie i udzielenie nam patronatu swoją instytucją.

Serdeczne podziękowania dla Pana Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego, za patronat nad naszym wydarzeniem.

Dzięki takiemu wsparciu, okolicznych powiatów informacje o wydarzeniach docierają również dalej poza Ostrów Wielkopolski!

Najważniejszym punktem i sensem naszej konferencji byli przedsiębiorcy,  którzy szukając odpowiedzi na wiele pytań postanowili skorzystać z naszej oferty. Wasze opinie o naszej inicjatywie, jak jest potrzebna i ważna dla Was oraz ciepłe słowa, które usłyszeliśmy to ogromna motywacja do dalszych działań. Tak, są ludzie, którzy mają potrzebę dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem i my takie osoby reprezentujemy i zapraszamy do współpracy.  Ogromną satysfakcją dla nas Członków Stowarzyszenia jest  zadowolenie i wartość dodana jaką wnosimy w Wasze biznesy. Konferencja odniosła zamierzony sukces. Podziękowania uczestników i słowa uznania dodały nam skrzydeł.

Serdecznie dziękujemy i bierzemy się do dalszej pracy. Już wkrótce kalendarz wydarzeń na 2017 ROK.

Relacja fotograficzna